Kas yra RSS?

RSS (Really Simple Syndication) yra technologija, skirta iš įvairių interneto informacijos šaltinių surinkti ir susisteminti naujausią įvairiapusišką informaciją. KTU studentų atstovybės svetainė savo lankytojams pateikia keleta RSS failų, vadinamų kanalais, kuriuose studentams pateikiamos universiteto ir organizacijos informacija ir naujienos (jų pavadinimas, trumpas aprašymas, nuoroda į straipsnį internete bei publikavimo data). Atitinkamos programos pagalba galima automatiškai sekti naujos informacijos norimose rubrikose publikavimą net neužeinant į interneto puslapį.

RSS failų peržiūra

RSS sąsaja pateikiamos informacijos peržiūros programos paprastai vadinamos agregatoriais. Jos surenka medžiagą iš dominančių šaltinių, susistemina ir pateikia ją vartotojui. Visų programų veikimo principas daugmaž vienodas: pirmiausia įvedamas kanalo adresas, agregatorius periodiškai atsisiunčia naujienas į kompiuterį, - belieka jas perskaityti. Gaunamą informaciją galima grupuoti į kategorijas, perskaitytas ar nedominančias žinutes - paslėpti ar panaikinti.

Mes rekomenduojame kelias programas, kurių užtenka naujienų peržiūrai: FeedDemon, RSS Reader, Sharp Reader, Newz Crawler, Awasu. Taip pat galima naudoti kitų programų (Opera, Firefox, Thunderbird, Internet Explorer 7, Microsoft Outlook 2007 ir t.t.) galimybes atvaizduoti RSS informaciją.

Kokią informaciją publikuojame?

Svetainėje mes publikuojame naujienų informaciją, kurią galima rasti šios svetainės pradiniame puslapyje.

RSS kanalu sarasas

LT | EN
"Kiekvieno žmogaus pareiga grąžinti pasauliui mažiausiai tiek, kiek iš jo paėmė." Albertas Einšteinas
Subscribe to a newsletter